Online látogatók: 5    Max. online látogatók: 20   
AZ ÉV DIÁKJAI

2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007

AZ ÉV DIÁKJAI - 2021

Bertus Károly, Kotlácsik Levente, Schneider Ármin Ottó, Farkas Lorenzo, Horváth Ferenc, Gonzalez-Borobás Jesus Kondor, Balogh Patrik, Ihász Dániel, Borbás Martin, Szám Bálint, Stang Viktória,
vagyis az "Angster Team" labdarúgócsapat a tanév egyik legszínvonalasabb tornáján, a Széchenyi kupán a fényesen csillogó ezüstérmet szerezte meg. A torna gólkirálya Balogh Patrik lett.
Felkészítő edző: Pécsi Ágnes tanárnő
Focicsapat

AZ ÉV DIÁKJAI - 2020

Gulyás Márk
1/9h osztályos tanuló az Országos Szakközépiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny dél-dunántúli regionális fordulóján Humán tantárgycsoportban 4. helyezést ért el.
Felkészítők: Farkas Szilárdné és Simon Tünde Júlia tanárnők
OSZKTV
Horváth Bálint Zsolt
2/10gf osztályos tanuló az Országos Szakközépiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny dél-dunántúli regionális fordulóján Reál tantárgycsoportban 5. helyezést ért el.
Felkészítők: Fodor Tibor tanár úr
OSZKTV
Majorosi Bence
10s-kk osztályos tanuló, az OSZKTV elődöntő eredményei alapján, konyhai kisegítő részszakmában országos 1. helyezést ért el.
Felkészítők: Fülöp Renáta és Menyhárt Mónika tanárnők
OSZKTV
Pandur Nikolett
10s-kk osztályos tanuló, az OSZKTV elődöntő eredményei alapján, konyhai kisegítő részszakmában országos 4. helyezést ért el.
Felkészítők: Fülöp Renáta és Menyhárt Mónika tanárnők
OSZKTV
Sári Márió
10s-sza1 osztályos tanuló, az OSZKTV elődöntő eredményei alapján, számítógépes adatrögzítő részszakmában országos 7. helyezést ért el.
Felkészítők: Drozdikné Simon Zsuzsanna, Kovácsné Békefi Viola tanárnők és Varga Zoltán tanár úr
OSZKTV
Vincze Zsolt
10s-sza1 osztályos tanuló, az OSZKTV elődöntő eredményei alapján, számítógépes adatrögzítő részszakmában országos 9. helyezést ért el.
Felkészítők: Drozdikné Simon Zsuzsanna, Kovácsné Békefi Viola tanárnők és Varga Zoltán tanár úr
OSZKTV
Frőhling Patrik (autószerelő), Orosz Dániel Szabolcs, Petz Máté és Riczu Dániel (gépi forgácsoló), Czirkos Dániel (karosszérialakatos), Zelenka Dóra Gabriella (női szabó), Fenyvesi Máté és Schmidt Péter (villanyszerelő)
tanulók bekerültek a Szakma Kiváló Tanulója Verseny / Országos Szakmai Tanulmányi Verseny országos válogatójába.
Felkészítők: Laboda Zsoltné és Péter Piroska tanárnők, Csicsely László, Geizler Gyula, Jung Péter, Keszthelyi Tibor, Szivós Sándor és Vas Tamás tanár urak
OSZKTV
Csirke Richárd és Horváth Bálint Zsolt (reál tantárgycsoport), Gulyás Márk és Nuszbaum Attila Ádám (humán tantárgycsoport)
tanulóink bekerültek a OSZKTV regionális fordulójába.
Felkészítők: Aszalósné Krauter Éva, Farkas Szilárdné, Ligetfalvi Orsolya, Simon Tünde tanárnők és Fodor Tibor tanár úr
OSZKTV

AZ ÉV DIÁKJAI - 2019

Gyevi Szabó Lívia
3/11kl-nsz osztályos tanuló a Szakma Kiváló Tanulója verseny országos döntőjében, női szabó szakmában 4. helyezést ért el. Eredménye alapján a szakmai vizsgák letétele alól mentesült.
Felkészítők: Péter Piroska és Ropoli Judit tanárnők
Gyevi Szabó Lívia
Benke Péter, Huszár Tamás, Kovács Roland
1/15at osztályos tanulókból álló csapat az Autótechnika Országos Tanulmányi Verseny (AOTV) döntőjében az előkelő 4. helyet szerezte meg.
Felkészítők: Geizler Gyula és Szívós Sándor tanár urak, Nagy Zoltán autóelektronikai műszerész mester úr (AutóCity Zrt. Pécs)
AOTV 2019 csapat
Huszár Tamás
1/15at osztályos tanuló az Autótechnika Országos Tanulmányi Verseny (AOTV) döntőjében 5 csapat 15 versenyzője közül a 3. legjobb írásbeli erdményt érte el, amiért a zsűri különdíjjal jutalmazta.
Felkészítők: Geizler Gyula és Szívós Sándor tanár urak, Nagy Zoltán autóelektronikai műszerész mester úr (AutóCity Zrt. Pécs)
AOTV csapat
Fogarasi Gyula
1/9gf osztályos tanuló, az OSZKTV regionális fordulójában, reál tantárgycsoportban 3. helyezést ért el.
Felkészítő: Fodor Tibor tanár úr
Fogarasi Gyula
Horváth Mátyás
1/9gf osztályos tanuló, az OSZKTV regionális fordulójában, reál tantárgycsoportban 6. helyezést ért el.
Felkészítő: Fodor Tibor tanár úr
Horváth Mátyás
Benke Péter, Huszár Tamás, Kovács Roland
1/15at osztályos tanulókból álló csapat az AOTV Siófokon, a Centrum Autó Kft. telphelyén megrendezett regionális középdöntőjében legyőzte zalaegerszegi elenfelét és ezáltal Budapesten, a Porsche Hungária oktatóbázisán megrendezésre kerülő döntőbe jutott. A verseny eredménye és a képes beszámoló megtekinthető lesz az Autótechnika folyóirat 2019. áprilisi számában.
Felkészítők: Geizler Gyula és Szivós Sándor tanár urak
AOTV csapat
Benke Péter, Huszár Tamás, Kovács Roland
1/15at osztályos tanulókból álló csapat az Autószerelők Országos Egyesülete (AOE) és az Autótechnika szakfolyóirat szervezésében minden évben megrendezésre kerülő Autótechnika Országos Tanulmányi Versenyen továbbjutott a regionális középdöntőbe. Iskolánként két 3 fős csapat indulhatott. A benevezett 38 csapat online válogató versenyén egyik csapatunk kiválóan szerepelt és a középdöntöbe jutott. A középdöntőben a Zalaegerszegi SZC Munkácsy Mihály Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája csapatával versenyezhet a döntőbe jutásért. A verseny elődöntőjének eredményei megtalálhatók az Autótechnika folyóirat 2019. februári számában.
Felkészítők: Geizler Gyula és Szivós Sándor tanár urak
AOTV csapat
A Nyíregyházi SzC Wesselényis "Keverd a kockát" csoportja a budapesti Amerikai Nagykövetség támogatásával országos eseménysorozatot szervezett pécsi középiskolásoknak. A nagyszabású rendezvény nevezési feltétele portré elkészítése volt plakát formájában egy amerikai hírességről, aki munkásságával maradandót alkotott. A programsorozat 5. állomása 2019. február 21-én Pécsett került megrendezésre az ANK színháztermében. A mi iskolánk két csapattal képviseltette magát. A számtalan kísérő program mellett legnagyobb feladatnak egy közel 2x2 m-es portré megépítése bizonyult, 36.100 db-ból álló LEGO kockából. Nagy örömmel töltött el mindannyiunkat, hogy egyik csapatunk plakátötletét választotta ki a zsűri Luis Armstrong portréjáról.
1. csapat: Csegezi Zsolt (10s-sza), Irimi Richárd (SzH/1-1), Kovacsics Attila (SzH/1-1), Szőcs Márk (SzH/1-4), Vincze Márk (9s-sza1), Werner Balázs (SzH/1-1) tanulók.
Kísérő tanár: Fülöpné Fischer Krisztina
2. csapat: Hajdu Gábor, Kotlácsik Erik, Nagy-Bodzsár Gergő, Rónai Csenge, Szekfü Armand, Szepesi Áron, Varga János (9asz osztályos tanulók).
Kísérő tanár: Lángné Győr-Katona Pálma
A győztes plakát készítői a 9asz közlekedésgépész osztály tanulói: Rónai Csenge, Nagy-Bodzsár Gergő, Szepesi Áron
Segítő: Lángné Győr-Katona Pálma képzőművész-terapeuta
E plakát alapján készült el nagyban az óriás LEGO portré, melyet a pécsi középiskolások közösen több órán keresztül szorgalmasan építettek. A kész alkotásról szóló cikket szalagcikként hozta le a pénteki Dunántúli Napló.
Keverd a kockákat!
Kis Martin
2/10h osztályos tanuló, humán tantárgycsoportban továbbjutott az OSZKTV regionális fordulójába.
Felkészítők: Ligetfalvi Orsolya és Simon Tünde tanárnők
OSZKTV
Csirke Richárd, Fogarasi Gyula, Horváth Bálint, Horváth Mátyás
1/9h és 1/9gf osztályos tanulók, reál tantárgycsoportban továbbjutottak az OSZKTV regionális fordulójába.
Felkészítő: Fodor Tibor tanár úr
OSZKTV

AZ ÉV DIÁKJAI - 2018

Ambrus Patrik János
3/11gf osztályos tanulónk kiváló tanulmányi eredményével, szakmája iránti lelkesedésével és szorgalmával érdemelte ki a - Pécsi Rotary Club közreműködésével - a Beremendi Cementgyár 100.000 Ft-os támogatását, melyet a Széchenyi téren vehetett át a gyár igazgatójától, Müller Ádám úrtól.
Osztályfőnök: Kasznainé Szabó Beáta tanárnő
Ambrus Patrik János
Ambrus Patrik János
2/10gf osztályos tanuló az OSZKTV regionális fordulójában, humán tantárgycsoportban 2. helyezést, az országos döntőn 3. helyet szerzett.
Felkészítők: Pozsonyiné Puskás Gabriella és Simon Tünde tanárnők
OSZKTV
Horváth József, Sári Adorján és Szatmári Péter
1/15at osztályos tanulók által alkotott csapat az Autótechnika Országos Tanulmányi Verseny (AOTV) döntőjében az előkelő 4. helyet szerezte meg.
Felkészítők: Geizler Gyula és Szívós Sándor tanár urak
AOTV csapat
Berkes Károly Gergely
2/14ae osztályos autóelektronikai műszerész tanulónk a közlekedés elektronikai versenycsoport OSZTV döntőjében a 6. helyen végzett. A versenyben elért eredményei alapján a szakmai vizsga alól teljes mentességben részesült.
Felkészítők: Geizler Gyula, Szívós Sándor, Virányi Gábor tanár urak, valamint Németh Gábor (Pappas Autó Kft.) és Vámos Csaba (Vámos és Társai Bt.) autóvillamossági műszerész mester urak
Berkes Károly Gergely
Berkes Károly Gergely
2/14ae osztályos autóelektronikai műszerész tanulónk, közlekedés szakmacsoportban az OSZTV versenyen 87 tanuló közül a 4. helyen bejutott a középdöntőbe.
Felkészítők: Geizler Gyula, Virányi Gábor, Szívós Sándor tanár urak
Berkes Károly Gergely
Kockás Márk
2/14asz osztályos autószerelő tanulónk, közlekedés szakmacsoportban az OSZTV versenyen 159 tanuló közül a 9. helyen bejutott a középdöntőbe.
Felkészítők: Geizler Gyula, Györgyi Gyula, Szívós Sándor tanár urak
Kockás Márk
Berkes Károly Gergely
2/14ae osztályos autóelektronikai műszerész tanulónk, közlekedés szakmacsoportban az OSZTV középdöntőjében 15 tanuló közül a 3. helyen végzett és bejutott a verseny döntőjébe. Eddigi teljesítménye alapján - a verseny további eredményeitől és a helyezésétől függetlenül -, két szakmai vizsgarész alól jeles eredménnyel teljes mentességben részesül.
Felkészítők: Geizler Gyula, Virányi Gábor, Szívós Sándor tanár urak
Berkes Károly Gergely
Kockás Márk
2/14asz osztályos autószerelő tanulónk, közlekedés szakmacsoportban az OSZTV középdöntőjében 15 tanuló közül az előkelő 11. helyen végzett, sajnos a döntőbe 0,5% különbséggel nem jutott be.
Felkészítők: Geizler Gyula, Györgyi Gyula, Szívós Sándor tanár urak
Kockás Márk
Horváth József, Sári Adorján, Szatmári Péter
1/15at osztályos tanulókból álló csapat az AOTV regionális középdöntőjében legyőzte kaposvári ellenfelét és a verseny Győrött megrendezésre kerülő döntőjébe jutott. A verseny eredménye és a képes beszámoló megtekinthető lesz az Autótechnika folyóirat 2018. márciusi vagy áprilisi számában.
Felkészítők: Geizler Gyula és Szívós Sándor tanár urak
AOTV
Horváth József, Sári Adorján, Szatmári Péter
1/15at osztályos tanulókból álló csapat az Autószerelők Országos Egyesülete (AOE) és az Autótechnika szakfolyóirat szervezésében megrendezésre kerülő Autótechnika Országos Tanulmányi Versenyen továbbjutott a regionális középdöntőbe. Iskolánként két, 3 fős csapat indulhatott. A benevezett 46 csapat online válogató versenyén mindkét csapatunk kiválóan szerepelt. A versenyszabályzat értelmében iskolánként csak egy csapat juthatott a regionális középdöntőbe, ennek értelmében a két csapatunk közül csak az egyik juthatott tovább. A versenyből kiesett csapat 1/15at osztályos tanulói (Kénesi Szabolcs, Pasztatics András Balázs Richárd) is feltétlen dicséretet érdemelnek. A verseny eredményei megtalálhatók az Autótechnika folyóirat 2018. februári számában.
Felkészítők: Geizler Gyula és Szívós Sándor tanár urak
AOTV
Horváth József és Kénesi Szabolcs
1/15at osztályos autószerelő tanulók jelentkeztek a Szakmák Európa bajnokságára (EuroSkills 2018). Az online válogatón 38 tanuló indult az ország prominens iskoláiból. A válogató versenyen tanulóink tisztességgel helytálltak, a továbbjutott 7 tanuló közé sajnos nem kerültek be, eredményeik alapján előkelő helyen, a középmezőnyben végeztek.
Felkészítők: Geizler Gyula és Szívós Sándor tanár urak
EUROSKILLS

AZ ÉV DIÁKJAI - 2017

Király Dzsenifer
11/2 osztályos tanuló a Szakma Kiváló Tanulója verseny országos döntőjében, női szabó szakmában 3. helyezést ért el. Eredménye alapján a szakmai vizsgák letétele alól mentesült.
Felkészítők: Péter Piroska és Ropoli Judit tanárnők
Király Dzsenifer
Csór Ferenc
3/11gf osztályos tanulónk kiváló tanulmányi eredményével, szakmája iránti lelkesedésével és szorgalmával érdemelte ki a Pécsi Rotary Club közreműködésével a Duna-Dráva Cement Kft. 100 000 forintos támogatását, melyet - a Nádor Szálló termében rendezett ünnepséget követően - a Széchenyi téren vehetett át Bászler Máriától, a DDC HR igazgatójától.
Osztályfőnök: Varga Ágota tanárnő
Csór Ferenc
Gadányi Simon
9/6 osztályos tanulónk 8. helyezést ért el az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny országos döntőjén, humán tantárgycsoportban.
Felkészítők: Simon Tünde és Pozsonyiné Puskás Gabriella tanárnők
OSZKTV
Hangya Péter
15/1 osztályos autótechnikus tanulónk az Autótechnikus szakképesítés OSZTV döntőjében 6. helyezést ért el. A versenyen mutatott teljesítménye alapján a szakmai vizsga minden része alól teljes felmentést kapott.
Felkészítők: Geizler Gyula, Szívós Sándor, Keszthelyi Tibor, Györgyi Gyula tanár urak és az Autócíty Kft. szakmai kollektívája
Hangya Péter
Balogh Richárd, Kénesi Szabolcs és Szatmári Péter
14/1 osztályos tanulók alkotta csapat az Autótechnika Országos Tanulmányi Verseny (AOTV) középdöntőjébe jutott. A középdöntőn tisztességgel helytálltak, minimális különbséggel ugyan, de a döntőbe sajnos nem jutottak be.
Felkészítők: Geizler Gyula és Szivós Sándor tanár urak
AOTV
Gadányi Simon, Ambrus Patrik és Samu Melitta
9/6, 9/4 és 9/5 osztályos tanulóink 2., 5. és 19. helyezést értek el az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny regionális döntőjén, humán tantárgycsoportban.
Felkészítők: Simon Tünde, Pozsonyiné Puskás Gabriella, Kovácsné Békefi Viola és Bajók Katalin tanárnők
OSZKTV
Gadányi Simon és Kurucz Gábor
9/6 osztályos tanulóink - előbbi humán, utóbbi reál területen - továbbjutottak az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny debreceni döntőjébe.
Felkészítők: Pozsonyiné Puskás Gabriella, Simon Tünde tanárnők és Fodor Tibor tanár úr
OSZKTV
Király Dzsenifer, Lovász János, Marosvölgyi Attila Dominik, Ormándi Simon és Sós Roland
női szabó, ipari gépész, hegesztő, gépi forgácsoló és villanyszerelő szakmás tanulóink továbbjutottak a Szakma Kiváló Tanulója és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny országos válogatójába.
Felkészítők: Angster pedagógusok
OSZKTV
Orsós Fruzsina és Szabó Dorina
12/8 osztályos tanulóink a Klimo György Megyei Könyvtárhasználati Versenyen 2. és 3. helyezést értek el, a 4. és 5. helyezést ugyancsak iskolánk, a 9/6-os osztály tanulói érték el.
Felkészítő: Szikszayné Németh Mária tanárnő
Klimo György

AZ ÉV DIÁKJAI - 2016

Matacz Milán, Folyó Dávid, Radics Dávid, Fáczán Balázs
gépi forgácsoló tanulóink a Szakma Kiváló Tanulója verseny országos dőntőjén 3-dik, 4-dik, 7-dik és 8-dik helyezést értek el.
Eredményük alapján bizonyítványuk jeles és mentesülnek a szakmunkás vizsga letétele alól.
Felkészítők: Vas Tamás és Mercz Rudolf tanár urak
Matacz Milán, Folyó Dávid, Radics Dávid, Fáczán Balázs
Gangel Kamilla
tanulónk - női szabó szakmában - 2. helyezést ért el a Szakma Kiváló Tanulója verseny országos dőntőjén.
Felkészítők: Péter Piroska, Dr. Princzné Szeri Erika és Ropoli Judit tanárnők
Gangel Kamilla
Fehér Dávid
9/6 osztályos tanulónk Miskolcon, az OSZKTV országos döntőjén reál szakmacsoportban (matematika, fizika, informatika) 15. helyezést ért el.
Felkészítők: Valjon Erzsébet tanárnő, Csicsely László tanár úr
Fehér Dávid
Orsós Tamás, Sárosi Márió és Szabó Richárd, 15/1 osztályos autótechnikus tanulók alkotta csapat
a három fordulóból álló Autótechnika Országos Tanulmányi Versenyen az induló 76 csapat közül a 4. helyen végzett. A verseny részét képezte az Autószerelők Országos Találkozója rendezvénynek, melynek fő védnökei: az Autótechnika Magazin, az Autószerelők Országos Egyesülete (AOE) és a győri Széchenyi István Egyetem.
Felkészítők: az intézmény közlekedés munkaközössége, Megyer Autócentrum Kft., Nyitrai Autóház Kft. és a Renax Camion Kft. szakmai oktatást végző oktatói, szakemberei. Külön köszönjük a Megyer Autócentrum Kft. és a Nyitrai Autóház Kft. középdöntőre és a döntőre való gyakorlati felkészítéshez nyújtott segítségét!
Orsós Tamás, Sárosi Márió, Szabo_Richárd
Hangya Péter
14/2 osztályos tanulónk II. helyezést ért el a közlekedés-elektronika szakmacsoport Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen, valamint a gépjárműelektronikai műszerész szakmában, a legjobb gyakorlati feladattal 1. helyezett lett.
Felkészítők: Geizler Gyula, Vámos Csaba (Vámos és Tsi Bt.), Becző Tibor (Opel Penthe Autóház)
Hangya Péter
Békefi Balázs (10/4), Csonka Máté (10/4) és Bálint Zsolt (9/6)
tanulóink 7., 9. és 11. helyezést értek el - humán tantárgycsoportban - az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny regionális döntőjén.
Felkészítők: Kulcsár-Szabó Anikó és Pozsonyiné Puskás Gabriella tanárnők
Békefi Balázs, Csonka Máté, Bálint Zsolt.gif
Fáczán Balázs, Folyó Dávid, Kepner Dávid, Mang Sándor, Matacz Milán és Radics Dávid Norbert
tanulóink - gépi forgácsoló szakmában - bejutottak a Szakma Kiváló Tanulója és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny országos válogatójába.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
OSZKTV
Gangel Kamilla
tanulónk - női szabó szakmában - bejutott a Szakma Kiváló Tanulója és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny országos válogatójába.
Felkészítő: Ruhaipari munkaközösség
OSZKTV
A Közlekedés szakmacsoport
Budapesten járt a Szakma Kiváló Tanulója és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny elődöntőjén.
Kísérő, felkészítő: Közlekedés-gépész munkaközösségek
Közlekedés szakmacsoport
Bősz Richárd Ádám
12/4 osztályos tanuló a Szakma Kiváló Tanulója Versenyen, gépi forgácsoló szakmában országos I. helyezést ért el. Eredménye alapján a szakmai vizsgák letétele alól mentesül.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
Bősz Richárd Ádám

AZ ÉV DIÁKJAI - 2015

Bősz Richárd Ádám
12/4 osztályos tanuló a Szakma Kiváló Tanulója Versenyen, gépi forgácsoló szakmában országos I. helyezést ért el. Eredménye alapján a szakmai vizsgák letétele alól mentesül.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
Bősz Richárd Ádám
Tóth Gergely
12/4 osztályos tanuló a Szakma Kiváló Tanulója Versenyen, gépi forgácsoló szakmában országos IV. helyezést ért el. Eredménye alapján a szakmai vizsgák letétele alól mentesül.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
Tóth Gergely
Barbér László
12/4 osztályos tanuló a Szakma Kiváló Tanulója Versenyen, gépi forgácsoló szakmában országos V. helyezést ért el. Eredménye alapján a szakmai vizsgák letétele alól mentesül.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
Barbér László
Andrásfalvy Kristóf
12/4 osztályos tanuló a Szakma Kiváló Tanulója Versenyen, gépi forgácsoló szakmában országos VI. helyezést ért el. Eredménye alapján a szakmai vizsgák letétele alól mentesül.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
Andrásfalvy Kristóf
Bíró Ramóna
a Szakma Sztár Fesztivál keretében megrendezett Szakma Kiváló Tanulója Verseny országos döntőjében 3. helyezést ért el női szabó szakmában.
Felkészítők: Rapp Józsefné és Ropoli Judit tanárnők
Bíró Ramóna
Farkas Anikó
a Szakma Sztár Fesztivál keretében megrendezett Szakma Kiváló Tanulója Versenyen bejutott a legjobb nyolc közél női szabó szakmában.
Felkészítők: Rapp Józsefné és Ropoli Judit tanárnők
Farkas Anikó
Rippert Csaba
14/1 osztályos tanuló - autóelektronikai műszerész szakmában - az OSZTV döntőjében 7. helyezést ért el, teljesítménye alapján a szakmai vizsgák alól teljes felmentést kapott.
Felkészítők: Geizler Gyula, Györgyi Gyula, Szívós Sándor pedagógus kollégák, valamint Simon János, Szabó József, Vámos Csaba mester urak
Rippert Csaba
Gayer Roland és Császár Attila
11/4 osztályos tanulók a Szakma Kiváló Tanulója Versenyen - közlekedés szakmacsoport karosszérialakatos szakmában - 48 versenyző közül a 24. és 27. helyezést érték el.
Felkészítők: Kalányos Ferenc, Jung Péter, Varga Zoltán tanár urak
OSZKTV
Csonka Máté Ernő
9/4 osztályos tanuló az Országos Szakismereti Közismereti Tanulmányi Verseny regionális fordulójában, humán tantárgycsoportban 6. helyezést ért el.
Felkészítők: Kulcsár Szabó Anikó és Pozsonyiné Puskás Gabriella tanárnők
Csonka Máté Ernő
Baumgartner Gergely, Matulik Máté és Lojek Viktor, 15/1 osztályos tanulók alkotta csapat az Autótechnika folyóirat és az Autószerelők Országos Egyesülete által megrendezett Országos Tanulmányi Versenyen, hatvan csapatból az előkelő 14. helyen végeztek.
Felkészítő: közlekedés-gépész munkaközösség
AOTV csapat
Nagy Gergely Tibor, Győrfi Dávid és Rippert Csaba, 14/1 osztályos tanulók alkotta csapat az Autótechnika folyóirat és az Autószerelők Országos Egyesülete által megrendezett Országos Tanulmányi Versenyen, hatvan csapatból az előkelő 18. helyen végeztek.
Felkészítő: közlekedés-gépész munkaközösség
Nincs
Bognár Beáta, Csóka Lilla és Vojtek Bianka alkotta csapat
7. helyezést ért el a Sopianae Kulturális Egyesület, Pécsi Megyei Jogú Város Önkormányzata valamint Arad Municípium Önkormányzata által kihirdetett, "Irány Arad!" című vetélkedőn.
Felkészítő: Szikszayné Németh Mária tanárnő
Arad címere
Neamt Naomi Eliza, Szabó Krisztina, Sorbán Krisztián és Mészáros Erik
9/1 és 10/1 osztályos tanulóink február 9-én, a Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny megyei fordulóján előkelő helyezést értek el, ketten bejutottak az országos versenyre is.
Felkészítő: Szikszayné Németh Mária tanárnő
Bod Péter

AZ ÉV DIÁKJAI - 2014

Molnár Anita, Kovács Vivien, Sorbán Krisztián, Csóka Lilla, Krasznai Erik, Mészáros Erik és Milotta Cintia tanulóink alkotásait 2014. október 17-31. között Pécsett, a Király utcai kiállítóteremben láthatja a nagyközönség. Diákjaink a Total Art Nemzetközi Művészeti Egyesület által kiírt, "A szüret, bor, szőlő" című Képzőművészeti pályázaton érték el e sikereket, melynek fővédnöke Tiffán Zsolt, országgyűlési képviselő volt.
Felkészítő: Szikszayné Németh Mária tanárnő
Képzőművészeti pályázat
Baumgartner Gergely
14/2 autóelektronikai műszerész osztályos tanulónk az OSZTV döntőjén országos 6. helyezést, szakmájában országos 4. helyezést ért el. Eredményei alapján a szakmai vizsgák alól részleges mentességben részesült.
Felkészítők: Geizler Gyula, Varga Zoltán, Juhász Gábor, Virányi Gábor, Poppe László tanár urak, Kissné Banai Szilvia tanárnő
Baumgartner Gergely
Sibalin Miklós
tanulónk az SZKT verseny országos döntőjében IV. helyezést ért el gépi forgácsoló szakmában.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
Sibalin Miklós
Molnár Norbert
tanulónk az SZKT verseny országos döntőjében V. helyezést ért el gépi forgácsoló szakmában.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
Molnár Norbert
György Dávid
tanulónk az SZKT verseny országos döntőjében VII. helyezést ért el gépi forgácsoló szakmában.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
György Dávid
Böröcz Árpád
tanulónk az SZKT verseny középdöntőjében elért eredményével szakmai vizsga alóli részmentesítést szerzett gépi forgácsoló szakmában.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
Böröcz Árpád
Kovács Krisztián
tanulónk az SZKT verseny középdöntőjében elért eredményével szakmai vizsga alóli részmentesítést szerzett gépi forgácsoló szakmában.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
Kovács Krisztián
Merk Dániel
tanulónk az SZKT verseny középdöntőjében elért eredményével szakmai vizsga alóli részmentesítést szerzett gépi forgácsoló szakmában.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
Merk Dániel
Kovács Vivien és Molnár Anita
tanulóink az országos "Olvass és alkoss" pályázaton, képzőművészeti kategóriában, más-más témakörben és korosztályban, egymástól függetlenül 1. helyezettek lettek.
Felkészítő: Szikszayné Németh Mária tanárnő
Nincs
Bíró Ramóna
10/4 osztályos tanuló, az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny országos döntőjében, humán tantárgycsoportban 3. helyezést ért el.
Felkészítők: Kovács Tímea és Pozsonyiné Puskás Gabriella tanárnők
Bíró Ramóna
Czeininger Enikő
A Szakma Kiváló Tanulója Verseny országos döntőjében 1. helyezést ért el, női szabó szakmában.
Felkészítők: Rapp Józsefné, Ropoli Judit tanárnők
Czeininger Enikő
Hegedűs Csaba Áron
tanulónk ünnepélyes keretek között vette át a Palatinus Hotel Bartók Termében a Pécsi Rotary Club díját, az elismerő oklevelet és a támogatást. A Pécsi Rotary Club minden évben a fiatal tehetségeket díjazza.
A díjat átadta: Eördögh Zsolt, a Pécsi Rotary Club elnöke
Hegedűs Csaba Áron
Erőss Csenger
12/6 osztályos villanyszerelő tanuló a Szakma Kiváló Tanulója Országos Verseny középdöntőjébe jutott.
Felkészítő: villamos munkaközösség
Nincs
Krasznai Erik és Sorbán Krisztián
9/1 osztályos tanulók bejutottak a Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny írásbeli fordulójára.
Felkészítő: Szikszayné Németh Mária tanárnő
Bod Péter

AZ ÉV DIÁKJAI - 2013

Németh Gábor, Papp Viktória, Fodor Mihály
10/7 osztályos tanulók alkotta csapat az "Irány Finnország! Irány Lahti!" középiskolásoknak szervezett versenyen, 110 csapat közül az előkelő 6. helyezést érte el.
Felkészítő: Szikszayné Németh Mária tanárnő
Tanulók
Rőder Márk
10/6 osztályos tanuló, az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny országos döntőjében történelem tantárgyból 5. helyezést ért el.
Felkészítő: Pozsonyiné Puskás Gabriella tanárnő
Rőder Márk
Ripli Dávid
15/1 osztályos tanuló az autótechnikus szakképesítés országos 9. helyezettje lett. Az OSZTV döntőjében elért eredménye alapján a szakvizsga alóli teljes mentességben részesül.
Felkészítők: Papp Gábor, Keszthelyi Tibor, Szivós Sándor, Geizler Gyula tanár urak
Ripli Dávid
Nemes Ferenc
15/1 osztályos tanuló az autótechnikus szakképesítés országos 12. helyezettje lett. Az OSZTV döntőjében elért eredménye alapján a szakvizsga alóli részleges mentességben részesül.
Felkészítők: Papp Gábor, Keszthelyi Tibor, Szivós Sándor, Geizler Gyula tanár urak
Nemes Ferenc
Gangel Kristóf, Nemes Ferenc, Ripli Dávid
15/1 osztályos tanulók alkotta csapat az Autótechnika Országos Tanulmányi Versenyen 4. helyezést ért el.
Felkészítők: Papp Gábor, Keszthelyi Tibor, Szivós Sándor, Geizler Gyula tanár urak
Tanulók
Rózsa Adrián (10/6), Nagy Attila András (10/6), Lőrinc Géza (10/5), Csató Konrád (10/5) alkotta csapat
2013. április 8-án, a Katasztrófavédelmi Ifjúsági városi versenyen 2. helyezést ért el.
Felkészítők: Bartókné Halmai Eszter tanárnő és Sztergár Timea védőnő
Katasztrófavédelmi verseny
Miklovich Ákos 2., Antalovics Balázs 6., Bíró Ramóna 9., Dávid Patrik, Hannl Patrik, Páll Botond 14. és Kovács Bianka (9/7) 18.
helyezést ért el az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny regionális fordulójában matematika tantárgyból.
Felkészítő: Lovász Lázár tanár úr
Hannl Patrik
Rőder Márk
10/6 osztályos tanuló, az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny regionális fordulójában történelem tantárgyból 1. helyezést ért el, ezáltal bejutott az OSZKTV országos döntőjébe.
Felkészítő: Pozsonyiné Puskás Gabriella tanárnő
Rőder Márk
Szauer Tamás
9/7 osztályos tanuló, az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny regionális fordulójában történelem tantárgyból 3. helyezést ért el.
Felkészítő: Pozsonyiné Puskás Gabriella tanárnő
Szauer Tamás
Bíró Ramóna
9/7 osztályos tanuló az Implom József helyesírás versenyen, a Kárpát-medencei döntőben 7. helyezést ért el.
Felkészítő: Marosvári-Kámán Éva tanárnő
Bíró Ramóna

AZ ÉV DIÁKJAI - 2012

Lázits Laura, Milotta Anett és Milotta Cintia
a Mecseki Láthatatlanok Nyomában 1956. című rajzpályázaton két második helyezést és egy harmadik helyezést értek el (Lázits Laura: 2 db 2. hely, Milotta Anett és Cintia: 3. hely).
Felkészítő: Szikszayné Németh Mária tanárnő
Rajzpályázat
Goják Anita, Lázits Laura és Balázs Nikolett alkotta "Városjárók" nevű csapat
2012. május 17-én, a Zsolnay Kultúrális Negyedben rendezett Pécs a Kultúra Városa Városismereti Vetélkedő döntőjében az 5. helyezést érte el.
Felkészítő: Szikszayné Németh Mária tanárnő
Sopianae
Bálint Dénes
Villanyszerelő szakmában a Szakma Kiváló Tanulója Országos Verseny elődöntőjébe jutott.
Felkészítő: Villamos szakmai munkaközösség
Nincs kép
Sebestyén Attila
Az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny országos döntőjében történelem tantárgyból 1. helyezést ért el.
Felkészítő: Pozsonyiné Puskás Gabriella tanárnő
Sebestyén Attila
Rőder Márk
Az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny országos döntőjében történelem tantárgyból 3. helyezést ért el.
Felkészítő: Pozsonyiné Puskás Gabriella tanárnő
Rőder Márk
Szarvas Máté
A Szakma Kiváló Tanulója verseny országos döntőjében 3. helyezést ért el gépi forgácsoló szakmában.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
Szarvas Máté
Miszlai Péter
A Szakma Kiváló Tanulója verseny országos döntőjében 7. helyezést ért el gépi forgácsoló szakmában.
Felkészítő: Vas Tamás tanár úr
Miszlai Péter
Oláhné Óvári Franciska
A Szakma Sztár Fesztivál keretében megrendezett Szakma Kiváló Tanulója Versenyen országos 1. helyezést ért el női szabó szakmában.
Felkészítők: Rapp Józsefné, Ropoli Judit tanárnők
Oláhné Óvári Franciska
Sebestyén Attila 1. helyezett, Rőder Márk 2. helyezett és Sziklai Csanád 6. helyezett lett az Országos Szakiskolai Közismereti Verseny regionális fordulójában, történelem tantárgyból. Az első és a második helyezett diák bejutott az országos döntőbe.
Felkészítő: Pozsonyiné Puskás Gabriella tanárnő
Tanulók
Lőrincz Géza, Nagy Attila, Rózsa Adrián, Takács Richárd alkotta csapat
2012. május 3-án, a Katasztrófavédelmi Ifjúsági megyei versenyen 2. helyezést ért el.
Felkészítők: Bartókné Halmai Eszter tanárnő és Sztergár Timea védőnő
Katasztrófavédelmi verseny
Lőrincz Géza, Nagy Attila, Rózsa Adrián, Takács Richárd alkotta csapat
2012. április 2-án, a Katasztrófavédelmi Ifjúsági városi versenyen első helyezést ért el.
Felkészítők: Bartókné Halmai Eszter tanárnő és Sztergár Timea védőnő
Katasztrófavédelmi verseny

AZ ÉV DIÁKJAI - 2011

2011. október 26-án, Tatán rendezték meg a Szakképző Iskolák Országos Bajnokságát, melyen iskolánk labdarúgó csapata I. helyezést ért el. A csapat kapusa, Dobsovits Zoltán elnyerte a torna legjobb kapusa címet is.
Csapattagok: Dobsovits Zoltán, Gál Zoltán, Csekő Tamás, Somogyi Balázs, Virág Tamás, Kemény Zsolt, Hegyi Kristóf, Góman Románó
Felkészítő: Lakatos Tamás tanár úr
Focicsapat
A "Mecseki láthatatlanok" pályázaton iskolánk tanulói kiemelkedő eredményt értek el.
Csapattagok: 1. Balázs Nikolett, Lázits Laura, Goják Anita 2. Balogh Bianka, Harmat Cintia, Pécsi Szabolcs
Felkészítők: Szikszayné Németh Mária, Simon Tünde tanárnők
Mecseki láthatatlanok
Kovács Anett
A Szakma Sztár Fesztivál keretében megrendezett Szakma Kiváló Tanulója Versenyen országos 1. helyezést ért el női szabó szakmában.
Felkészítők: Rapp Józsefné, Ropoli Judit tanárnők
Kovács Anett
Peőcz Szabina
A Szakma Sztár Fesztivál keretében megrendezett Szakma Kiváló Tanulója Versenyen országos 9. helyezést ért el női szabó szakmában.
Felkészítők: Rapp Józsefné, Ropoli Judit tanárnők
Peőcz Szabina
Erdelecz Tamás Krisztián
A Szakma Sztár Fesztivál keretében megrendezett Szakma Kiváló Tanulója Versenyen országos 2. helyezést ért el villanyszerelő szakmában.
Felkészítő: villamos munkaközösség
Erdelecz Tamás Krisztián
Sebestyén Attila
Az Országos Szakiskolai Közismereti Verseny nyíregyházi döntőjén, Történelem területen 1. helyezést ért el.
Felkészítő: Pozsonyiné Puskás Gabriella tanárnő
Sebestyén Attila
Nagy Tibor
Az Országos Szakiskolai Közismereti Verseny nyíregyházi döntőjén, Történelem területen 4. helyezést ért el.
Felkészítő: Ligetfalvi Orsolya tanárnő
Nagy Tibor
Dunavölgyi Zoltán
Az Országos Szakiskolai Közismereti Verseny regionális fordulójában, Matematika-fizika területen 5. helyezést ért el.
Felkészítők: Valjon Erzsébet tanárnő és Lovász Lázár tanár úr
Dunavölgyi Zoltán
Schmidt Róbert
Az Országos Szakiskolai Közismereti Verseny regionális fordulójában, Magyar nyelv és irodalom területen 14. helyezést ért el.
Felkészítő: Simon Tünde tanárnő
Nincs kép

AZ ÉV DIÁKJAI - 2010

Nagy Adrienn
A Szakma Sztár Fesztivál keretében megrendezett Szakma Kiváló Tanulója versenyen országos 4. helyezést ért el nőiruha-készítő szakmában.
Felkészítők: Vasvári Istvánné és Ropoli Judit tanárnők
Nagy Adrienn
Gulyás Zsolt, Hollósi Ádám, Vass József alkotta csapat
Az Autószerelők Országos Egyesülete (AOE) és a Robert Bosch Kft. által megrendezésre kerülő országos tanulmányi versenyen iskolánk csapata az előkelő 6. helyet szerezte meg.
Felkészítők: Geizler Gyula és Szívós Sándor tanár urak
Nincs kép
Rapp Tamás
Autótechnikus tanuló, az OSZTV országos versenyen 2. helyezést ért el.
Felkészítők: Geizler Gyula, Szívós Sándor, Keszthelyi Tibor tanár urak
Rapp Tamás
Hollósi Ádám
Autótechnikus tanuló, az OSZTV országos versenyen 4. helyezést ért el.
Felkészítők: Geizler Gyula, Szívós Sándor, Keszthelyi Tibor tanár urak
Hollósi Ádám
Földvári Milán
Autótechnikus tanuló, az OSZTV országos versenyen 5. helyezést ért el.
Felkészítők: Geizler Gyula, Szívós Sándor, Keszthelyi Tibor tanár urak
Nincs kép
Budai Zoltán
Az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Versenyek kaposvári regionális fordulóján, történelem tantárgyból 1. helyezést, a budapesti országos döntőben 4. helyezést ért el.
Felkészítő: Pozsonyiné Puskás Gabriella tanárnő
Budai Zoltán
Varga Enikő
Az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Versenyeken Irodalom - magyar nyelv és helyesírás területen - bejutott a kaposvári regionális fordulóra.
Felkészítő: Kulcsár-Szabó Anikó tanárnő
Varga Enikő
Kappel Dávid, Klein Roland, Kovács István, Viskovics Sándor alkotta csapat
A Pécsi Polgári Védelmi Kirendeltség által megrendezett Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyen 4. helyezést értek el.
Felkészítő: Sztergár Timea védőnő
Katasztrófavédelmi verseny
Bogdán Vilmos, Csémi Dezső, Dániel Ferenc, Hegyközi János alkotta csapat
A Pécsi Polgári Védelmi Kirendeltség által megrendezett Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyen 5. helyezést értek el.
Felkészítő: Sztergár Timea védőnő
Katasztrófavédelmi verseny
Orsós Bernadett
Bejutott a kiválasztott 50 közé a MEGASZTÁR tehetségkutató versenyen.
Felkészítő: önmaga és tehetsége
Orsós Bernadett
Gubik Gábor, Kemény Klaudia, Tóth Nikolett, Wehninger Balázs, Farkas Dániel, Csikai Zsolt, Kuti Gábor, Fodor Mónika, Kelemen Csaba, Faragó Csaba, Győri Gabriella, Bognár Attila, Ostrosics Dávid, Császár Botond alkotta csapat
Az "Aludj máskor" 24 órás vetélkedőn az előkelő 7. helyezést érte el.
Résztvevő tanárok: Fodor Tibor, Ficzek Andrea, Keszthelyi Tiborné
Nincs kép

AZ ÉV DIÁKJAI - 2009

Várszegi Ivett
A Szakma Sztár Fesztivál keretében megrendezett Szakma Kiváló Tanulója versenyen országos 1. helyezést ért el férfiruha-készítő szakmában.
Felkészítők: Orosz Éva és Rapp Józsefné tanárnők
Várszegi Ivett

AZ ÉV DIÁKJAI - 2008

Weibl Renáta
A Szakma Sztár Fesztivál keretében megrendezett Szakma Kiváló Tanulója versenyen országos 2. helyezést ért el férfiruha-készítő szakmában.
Felkészítők: Rapp Józsefné és Ropoli Judit tanárnők
Weibl Renáta
Újvári Emese
A Szakma Sztár Fesztivál keretében megrendezett Szakma Kiváló Tanulója versenyen országos 3. helyezést ért el férfiruha-készítő szakmában.
Felkészítők: Rapp Józsefné és Ropoli Judit tanárnők
Újvári Emese
Kovács Anett
"Az én reneszánszom" című alkotáspályázaton, középiskolás kategóriában 1. helyezést ért el.
Felkészítők: Rapp Józsefné és Ropoli Judit tanárnők
Kovács Anett
Varga Alíz
A Szakma Sztár Fesztivál keretében megrendezett Szakma Kiváló Tanulója versenyen országos 10. helyezést ért el, nőiruha-készítő szakmában.
Felkészítők: Dr. Princzné Szeri Erika, Rapp Józsefné tanárnők
Varga Aliz
Garai Andrea
A Szakma Sztár Fesztivál keretében megrendezett Szakma Kiváló Tanulója versenyen országos 11. helyezést ért el, nőiruha-készítő szakmában.
Felkészítők: Dr. Princzné Szeri Erika, Rapp Józsefné tanárnők
Nincs kép

AZ ÉV DIÁKJAI - 2007

Ratting Melinda
A Szakma Kiváló Tanulója összevont férfi- és nőiruha-készítő versenyen országos 1. helyezést ért el, férfiruha-készítő szakmában.
Felkészítők: Rapp Józsefné és Ropoli Judit tanárnők
Ratting Melinda
Sárány Ildikó
A Szakma Kiváló Tanulója összevont férfi- és nőiruha-készítő versenyen országos 2. helyezést ért el, férfiruha-készítő szakmában.
Felkészítők: Rapp Józsefné és Ropoli Judit tanárnők
Sárány Ildikó
Németh Adél
A Szakma Kiváló Tanulója összevont férfi- és nőiruha-készítő versenyen országos 7. helyezést ért el, férfiruha-készítő szakmában.
Felkészítők: Rapp Józsefné és Ropoli Judit tanárnők
Németh Adél

GRATULÁLUNK!